WELCOME TO FORDON (NEAR BROMBERG ) BYDGOSZCZ-POLAND
Contact just in English, Russian, Polish or German.

ODBUDUJMY FORDOŃSKI POMNIK NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

Wszystko o dziejach Fordonu i okolicach.


Jeżeli dokonałeś odkrycia, znasz jakieś rodzinne legendy, przekazy,które nie ujrzały światła dziennego, posiadasz ciekawe materiały o Fordonie np. zdjęcia, dokumenty, które są twoją własnością i chcesz się nimi podzielić skontaktuj się hkfordon1@gmal.com

Jeżeli szukasz swoich przodków czy informacji związanych z Fordonem to być może będę w stanie Ci pomóc, gdyż jestem historykiem, urodziłem się w Fordonie. Mogę bezpłatnie załączyć Twój apel jako post. Tego bloga za pomocą "wbudowanego" tutaj translatora czytają ludzie z całego świata i czasem kontaktują się w różnych sprawach. Taka moja pasja.


CZYM JEST FORDON -HISTORYCZNA KOPALNIA

Jest to blog niekomercyjny, wolny od reklam, nastawiony na  poszerzanie wiedzy na temat przeszłości Fordonu. Blog ma charakter non -profit. 

Celem tej strony jest gromadzenie wszelkiego materiału, dotyczącego archeologii i historii Fordonu.
Ramy chronologiczne wyznacza starożytność, a kończy rok 1973 – czyli do utraty praw miejskich Fordonu na rzecz Bydgoszczy. 
Na tej stronie dzielimy się, gromadzimy i odkrywamy : 
stare pocztówki, stare zdjęcia  etc.
Fotografie współczesne dotyczące obiektów powstałych przed 1973 rokiem,
a także i inne źródła pisane i niepisane.
Wywiady i wspomnienia osób związanych Fordonem
Tajemnice i zagadki o Fordonie
 Legendy Fordonu
 Utracone dzieła sztuki 
 Żywe pomniki historyczne, jakie stanowi fordońska flora
 Literaturę o Fordonie
 E-booki i ciekawe  linki.

Oczekuję gorąco na nadsyłanie wyżej wymienionych materiałów o Fordonie.

Na tym blogu zdarzają się również zdjęcia i inne dokumenty z przeszłości Fordonu po 1973 r.
Nawiązywać będę kontakty z Polakami, obcokrajowcami, emigrantami, którzy pasjonują się Fordonem. Strona ta wspomagać będzie środowiska uczelniane i genealogiczne, wspierając Osoby poszukujące swoich  przodków z tej miejscowości. 
Dzielmy się zbiorami, ratujmy je i wspominajmy.

PRZESYŁAJĄC SWOJE OSOBISTE ZBIORY, CZY INNY MATERIAŁ AUTOMATYCZNIE GODZICIE SIĘ PAŃSTWO NA JEGO UPOWSZECHNIENIE I MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA W PRZYSZŁYCH PUBLIKACJACH NP. KSIĄŻKACH, PRASIE ETC. A TYM SAMYM POTWIERDZACIE, ŻE BYŁA TO WASZA WŁASNOŚĆ.

WYSYŁKA / KONTAKT  

 hkfordon1@gmail.com

Oświadczam, że zdjęcie czy inny materiał pochodzi ze zbiorów właściciela  lub jestem jego prawnym dysponentem.
Wyrażam zgodę na umieszczenie zdjęcia  czy innego mojego materiału na stronie
  http://fordon-historyczna-kopalnia.blogspot.com/
 Zgadzam się  na przetwarzanie zdjęć i danych.
Wyrażam zgodę na przekazanie kopi przesłanego materiału do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy do działu Zbiory Specjalne przy ul. Długiej -
do bibliotecznej teczki zatytułowanej Historyczna Kopalnia - Fordon w której gromadzone są materiały dotyczące dziejów Fordonu.
Wysłanie zdjęcia czy innego materiału jest równoważne z  akceptacją powyższych zdań.
 Kopiowanie materiałów jest możliwe wyłącznie za zgodą mailową hkfordon1@gmail.com
 Prowadzący tego bloga nie ponosi odpowiedzialności za bezprawne skopiowanie i umieszczenie zdjęcia, widokówki lub innego materiału z tego bloga przez osoby trzecie w innym miejscu internetu. Prowadzący tego bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie zgodne z zasadami etyki będą usuwane.

Mile widziane są też wszelkie ciekawe linki, filmiki, bibliografia, przekazy ustne, korekty informacji zawartych na blogu, własne uwagi, wszelkie nowe informacje,  komentarze, nie rozwiązane zagadki dotyczące dziejów Fordonu itp. - Wszystko będę zamieszczał by rozbudowywać tego bloga.

Wszystko można kierować na maila hkfordon1@gmail.com
lub na  skype hkfordon
 
O mnie 

Jestem Polakiem, z wykształcenia historykiem i filologiem j. angielskiego. Urodziłem się w Starym Fordonie. 
Strona ta  dyktowana jest  moją pasją do tego byłego miasta oraz chęcią dzielenia się tym, co zebrałem i co wspólnie możemy jeszcze zgromadzić i ocalić od zapomnienia. Zdjęcia i materiały oznaczone są adresem tego bloga po to aby rozpowszechniać go w sieci, dzięki temu  zwiększamy szansę na pozyskiwanie nowych, unikatowych materiałów o Fordonie. W ten sposób uratujemy je od zatracenia i stwarzamy możliwość dla potencjalnych badaczy by wykorzystali je w swoich publikacjach oraz swoją przesyłką zachęcamy innych by też się podzielili.

Tak więc, nadesłane przez Państwa materiały mogą trafić do prac naukowych, popularno -naukowych, prasy etc. a wszytko po to by krzewić historię, konfrontować różne detale z powszechnie opublikowanymi informacjami  oraz ratować pamiątki przed zatraceniem. 

Zbiory Fordon - Historycznej Kopalni /  Historycznej Kopalni - Fordon w Wojewódzkiej Bibliotece.

Część oryginalnych zdjęć i innych materiałów eksponowanych na tym blogu trafiła i będzie trafiała do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy im. dr Witolda Bełzy a właściwie do oddziału Zbiory Specjalne przy ul. Długiej 41 

Tam to została utworzona teczka Historyczna Kopalnia Fordon , która ułatwi i urzeczywistni potencjalnym badaczom i pasjonatom korzystanie z materiałów, które są prezentowane na tym blogu, a być może uda mi się przekonać by inni też coś bibliotece o Fordonie i okolicach przekazali. 


 Biblioteczna teczka  zatytułowana " Historyczna Kopalnia Fordon " w której znajdują się różne materiały o przeszłości Fordonu zebrane i przekazywane w formie oryginału przez HKFordon a w przyszłości będą tam także przekazywane materiały również w wersji cyfrowej na płytach CD za zgodą właścicieli danego dokumentu. Zdjęcie wykonane przez HKFordon.

Jeden z darów przekazany przez HKFordon do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy im. dr Witolda Bełzy a właściwie do oddziału Zbiory Specjalne przy ul. Długiej 41 
Tam to, została utworzona biblioteczna teczka "Historyczna Kopalnia Fordon" w której gromadzone są zbiory o Fordonie. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz